Spadki na giełdach, kryzys finansowy tuż za rogiem?

Chciałbym zwrócić Waszą uwagę na to co się dzieje od ponad kilku tygodni na giełdach (standardowych, nie kryptowalutowych). Akcje wielu spółek dosłowanie zaliczają największe spadki z okresu od ostatniego kryzysu finansowego, który miał miejsce w 2008 r.
Kryzys finansowy jest "elementem", który musi wystąpić co okreslony czas. Osobiście śledząc od dłuższego czasu informację z Polski i ze świata, mam świadomość, że wielu analityków o wysokim autorytecie twierdzą na podstawie danych, że kryzys finansowy praktycznie MUSI wystąpić w przedziale 2018-2021 r. Natomiast biorąc pod uwagę to co się dzieje obecnie, wielu z nich zawęża ten zakres między 2018-2019 czyli lada chwila. Z wielu źródeł mogę też podkreślić fakt, że kryzys który nastąpi będzie największym kryzysem od kilkudziesięciu lat, kryzys którego żaden z nas nigdy nie przeżył i nie widział. Będzie to największe załamanie się gospodarki jakie znamy. Najprawdopodobniej zacznie się od dolara amerykańskiego.
Dlaczego powinno być to dla nas istotne?
Dużo by o tym pisać, ale najważniejsze to, na ten okres NIE brać żadnych kredytów oraz najlepiej już akumulować środki w innej formie aniżeli waluta fiducjarna (pieniądz papierowy jaki znamy). Np. kamienie szlachetne lub inne formy przechowywania wartości.
Ja osobiścię wszystkie swoje środki przechowuję w kryptowalutach, zapytacie dlaczego? Ponieważ wiele źródeł i analiz mówi na przykładzie konkretnych argumentów, że to będzie jedno z najlepszych rozwiązań uchronienia się przed kryzysem, a mało tego.. Bitcoin może się okazać najlepszym z nich 😉 poprzez to, że kapitalizacja kryptowalut jest na bardzo niskim poziomie w stosunku do innych form przechowywania wartości. Co to oznacza? To oznacza, że w przypadku kryzysu kiedy inni będą na szybko próbowali pozbyć się pieniędzy, będą kupować złoto, srebro itp.jak również kryptowaluty, to cena Bitcoina może się szybko pomnożyć w efekcie czego okaże się, że wejście w kryptowaluty to nie tylko przechowywanie wartości oraz uchronienie się przed kryzysem ale również możliwość zarobienia niemałych pieniędzy, czyli pomnożenie naszego majątku. Mieliśmy zresztą w 2017 roku sytuację co się działo w jednym z krajów afrykańskich jaki jest Zimbabwe, ich waluta nagle zaczęła tanieć, i co wszyscy zrobili? kupili Bitcoina! ludzie, firmy, dosłownie wszyscy! Tego czasu w ciągu dosłownie kilku dni cena Bitcoina podskoczyła o kilka tysięcy dolarów na całym świecie! Myślicie, że dlaczego wszyscy zakupili bitcoina a nie np. złoto? Bo można kupić go szybko i nie ma on postaci fizycznej! W ten sposób ma o wiele więcej zalet niż np. kruszce.
 
Pamiętajcie, rewolucja pieniądza nie dzieje się często. Żyjemy w czasach kiedy każdy może obrócić swoje życie o 180 stopni korzystając na przezbrojeniu systemu finansowego. Banki już wiedzą, że blockchain i kryptowaluty to coś co musi nastąpić. W 2019 roku powstają około 3 nowe banki na Malcie CAŁKOWICIE KRYPTOWALUTOWE. Popularyzacja kryptowalut będzie rosnąć niewątpliwie. Jeden z największych banków w Szwajcarii JUŻ posiada dla swoich klientów konta bitcoinowe.
 
A wracając do kryzysu... myślicie, że dlaczeg Polska w ostatnich miesiącach zakupiła 4 tony złota? 😉 Przecież od 2000 roku nic nie kupowała 🙂 a nagle teraz powiedzieli sobie "chodźcie kupimy sobie złoto tak o" ?! Sygnałów jest wiele 😉
ps. ogólnie to NIE jest porada inwestycyjna 🙂 ale przygotujcie się MĄDRZE na coś co nastąpi już niebawem!
Pozdrawiam wszystkich! 🙂
 
Damian Kuziak.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *