Spadki na giełdach, kryzys finansowy tuż za rogiem?

  • by

Chciałbym zwrócić Waszą uwagę na to co się dzieje od ponad kilku tygodni na giełdach (standardowych, nie kryptowalutowych). Akcje wielu spółek dosłowanie zaliczają największe spadki z okresu od ostatniego kryzysu finansowego, który miał miejsce w 2008 r.
Kryzys finansowy jest "elementem", który musi wystąpić co okreslony czas. Osobiście śledząc od dłuższego czasu informację z Polski i ze świata, mam świadomość, że wielu analityków o wysokim autorytecie twierdzą na podstawie danych, że kryzys finansowy praktycznie MUSI wystąpić w przedziale 2018-2021 r. Natomiast biorąc pod uwagę to co się dzieje obecnie, wielu z nich zawęża ten zakres między 2018-2019 czyli lada chwila. Z wielu źródeł mogę też podkreślić fakt, że kryzys który nastąpi będzie największym kryzysem od kilkudziesięciu lat, kryzys którego żaden z nas nigdy nie przeżył i nie widział. Będzie to największe załamanie się gospodarki jakie znamy. Najprawdopodobniej zacznie się od dolara amerykańskiego.
Dlaczego powinno być to dla nas istotne?
Dużo by o tym pisać, ale najważniejsze to, na ten okres NIE brać żadnych kredytów oraz najlepiej już akumulować środki w innej formie aniżeli waluta fiducjarna (pieniądz papierowy jaki znamy). Np. kamienie szlachetne lub inne formy przechowywania wartości.
Ja osobiścię wszystkie swoje środki przechowuję w kryptowalutach, zapytacie dlaczego? Ponieważ wiele źródeł i analiz mówi na przykładzie konkretnych argumentów, że to będzie jedno z najlepszych rozwiązań uchronienia się przed kryzysem, a mało tego.. Bitcoin może się okazać najlepszym z nich 😉 poprzez to, że kapitalizacja kryptowalut jest na bardzo niskim poziomie w stosunku do innych form przechowywania wartości. Co to oznacza? To oznacza, że w przypadku kryzysu kiedy inni będą na szybko próbowali pozbyć się pieniędzy, będą kupować złoto, srebro itp.jak również kryptowaluty, to cena Bitcoina może się szybko pomnożyć w efekcie czego okaże się, że wejście w kryptowaluty to nie tylko przechowywanie wartości oraz uchronienie się przed kryzysem ale również możliwość zarobienia niemałych pieniędzy, czyli pomnożenie naszego majątku. Mieliśmy zresztą w 2017 roku sytuację co się działo w jednym z krajów afrykańskich jaki jest Zimbabwe, ich waluta nagle zaczęła tanieć, i co wszyscy zrobili? kupili Bitcoina! ludzie, firmy, dosłownie wszyscy! Tego czasu w ciągu dosłownie kilku dni cena Bitcoina podskoczyła o kilka tysięcy dolarów na całym świecie! Myślicie, że dlaczego wszyscy zakupili bitcoina a nie np. złoto? Bo można kupić go szybko i nie ma on postaci fizycznej! W ten sposób ma o wiele więcej zalet niż np. kruszce.
 
Pamiętajcie, rewolucja pieniądza nie dzieje się często. Żyjemy w czasach kiedy każdy może obrócić swoje życie o 180 stopni korzystając na przezbrojeniu systemu finansowego. Banki już wiedzą, że blockchain i kryptowaluty to coś co musi nastąpić. W 2019 roku powstają około 3 nowe banki na Malcie CAŁKOWICIE KRYPTOWALUTOWE. Popularyzacja kryptowalut będzie rosnąć niewątpliwie. Jeden z największych banków w Szwajcarii JUŻ posiada dla swoich klientów konta bitcoinowe.
 
A wracając do kryzysu... myślicie, że dlaczeg Polska w ostatnich miesiącach zakupiła 4 tony złota? 😉 Przecież od 2000 roku nic nie kupowała 🙂 a nagle teraz powiedzieli sobie "chodźcie kupimy sobie złoto tak o" ?! Sygnałów jest wiele 😉
ps. ogólnie to NIE jest porada inwestycyjna 🙂 ale przygotujcie się MĄDRZE na coś co nastąpi już niebawem!
Pozdrawiam wszystkich! 🙂
 
Damian Kuziak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *